Düğün Davetiye Seçiminde 7 Önemli Fikir

7 Harika Düğün Davetiyesi Fikri

7 Harika Düğün Davetiyesi Fikri

Düğün davetiyesi, düğününüzün havasını belirlemenin güzel ve heyecan verici bir yoludur. Aynı zamanda bu özel günün önemli detaylarını misafirlerle paylaşmanızı sağlar. Geleneksel olarak, düğün davetiyeleri büyük bir kişiselleştirme yapılmadan, belirli şablonlar etrafında oluşturulur. Bununla birlikte son yıllarda düğün davetiyesi tasarlama ve özelleştirme konusunda sonsuz seçeneğiniz vardır.

Bu yazıda size ilham ve fikir vermek için yedi harika düğün davetiyesi fikrinden oluşan bir liste hazırladık. Kullanabileceğiniz çeşitli düğün davetiyesi fikirleriyle kendi fikirlerinizi geliştirmek için yazımıza hemen başlayalım.

1. Harika Bir Fotoğrafınızı Ekleyin

Save the date çekimleri ya da düğün öncesi bir dış çekim, aslında fark etmez. Düğün davetiyenizi kişiselleştirmek istiyorsanız, sizin ve müstakbel eşinizin resmini eklemekten daha iyi ne olabilir? Gelin ve damadın bir fotoğrafını eklemek, ilişkinizi sergilemenin harika bir yoludur. Özellikle de müstakbel eşinizle tanışmamış birçok konuğu davet ediyorsanız. Düğün öncesi profesyonel bir çekim gerçekleştirdiyseniz, düğün davetiyesi için bundan daha iyi bir fotoğraf olamaz.

Eğer düğün öncesi bir çekim planlamadıysanız ilişkinizin ilk günlerinden daha eski ve sizin için değerli bir fotoğraf da harika bir seçenek olabilir. Düğün davetiyenize fotoğrafınızı eklemek, her misafiriniz tarafından çok sevilen ve takdir edilen klasik bir düğün davetiyesine yenilikçi ve kişisel bir yaklaşım katacaktır.

2. Düğün Yerinizi İlham Kaynağı Olarak Kullanın

Düğün davetiyesi için mekanınızı ilham kaynağı olarak kullanmak, düğün temasını gerçekleştirmenin eğlenceli ve heyecan verici yollarından birisidir. Mekanı bir düğün davetiyesi ilhamı olarak kullanarak yaratıcı olmanın birçok yolu var.

Bununla birlikte, işte favori fikirlerimizden birkaçı:

  • Şehir düğünleri için tarihi temalar (İstanbul  kız kulesi, İzmir Efes Harabeleri vb.)
  • Doğa temalı davetiyeler (Ihlara vadisi - Aksaray, Düden şelalesi, Antalya, Peribacaları, Ürgüp - Göreme  vb.)

Eğer uzaktan gelecek birçok misafire sahipseniz mekan temalı davetiyeler oluşturmak ve şehrinizi ilham kaynağı olarak düğününüzün yapılacağı yerin güzelliği ile vurgulamak, oldukça mantıklıdır. Unutulmaz ve benzersiz bir yol olan bu yöntem, konuklarınızın düğün sonrası özel gününüzde yaratılan tüm anıları hatırlamalarına olanak tanır.

3. Daha Minimal Tasarımlar Tercih Edebilirsiniz

Her düğün davetiyesinin tasarımla baştan aşağı doldurulması gerekmez. "Düğün davetiyelerinin maliyeti nedir?" diye merak ediyorsanız, minimalist (yani ekonomik) bir davetiyenin maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olabileceğini unutmayın.

Aslında, en güzel düğün davetiyelerinden bazıları basit ve özel günün özüne odaklıdır. Ancak yine de kompozisyon açısından zarif bir görünümdedir. Minimal bir düğün davetiyesi oluşturmak çoğu zaman düğün davetiyesi seçimlerinde yapılacak en mantıklı hareketlerden birsidir. Bunu akılda tutarak, minimalist bir düğün davetiyesi, davetiyenin dağınık olmamasına veya misafirlerinizin önemli bilgilerden veya düğün ayrıntılarından uzaklaşmamasına da yardımcı olur.

İsimleriniz, mekan, konumunuz, saatiniz ve düğün tarihi gibi önemli bilgilere dikkat çekmek isteyeceksiniz. Bilgiyi çevreleyen negatif alan (boşluk), içeriğin davet üzerinde anlamlı bir şekilde öne çıkmasını sağlayacaktır. Davetiniz için mükemmel bir negatif alan ve ifade dengesini bulmak için genel tasarımınızı gözden geçirin.

4. Daha Sıcak Tonlar Tercih Edin

Herhangi bir düğün davetiyesi sıcak ve davetkar olduğunda istenilen mesajı karşı tarafa geçirebilir. Bununla birlikte, düğün davetinizin renk paletinde sıcak tonları kucaklamak, sıcaklık ve sevgi duygularını iletmenin en iyi yollarından birisidir.

Bununla birlikte, sıcak renkler; mutluluğu, sevgiyi ve birlikteliğinizin güzelliğini ve bir düğün gününü yansıtması gereken tüm duyguları uyandırma eğilimindedir. En iyi yanı, çiçeklerden renk geçişlerine kadar seçtiğiniz güzel bir tasarımın yanı sıra istediğiniz sıcak renk kombinasyonlarını kullanabilme esnekliğine sahip olurusunuz.

Düğün davetiyenize sıcak tonları hangi şekilde dahil etmeyi seçerseniz seçin, renk kombinasyonunun diğer düğün davetiyeleri arasında öne çıkacağını garanti edebilirsiniz. Bununla birlikte yaratıcı olmaktan ve davetiyenin tasarımına kendi kişisel dokunuşunuzu eklemekten korkmayın.

Düğün davetiyenizi genel temayla mükemmel bir şekilde eşleştirmenize olanak tanıyan herhangi bir renkle çalışma özgürlüğüne sahipsiniz. Ayrıca her düğün temasını güzelce tamamlayabilecek düğün davetiyenizle de tarafsız olmaya karar verebilirsiniz.

Nisa davetiye binlerce farklı tasarımda düğün davetiyesi modelleri barındırır. Tüm modeller farklı renk tonlarında ve arasından kendinize en uygun olarak seçebileceğiniz özel bir tasarıma sahiptir.

5. Bir Parlaklık Unsuru Ekleyin

Düğün davetiyesi söz konusu olduğunda bir diğer benzersiz ve eğlenceli seçenek de bir parlaklık unsuru eklemektir. Bu yaldızlı bir şekil ya da parlayan bir unsur olabilir. Düğün davetiyenizin biraz daha öne çıkmasını sağlamak için her türlü metalik not eklemeyi de düşünebilirsiniz.

Parlaklık unsurları, düğün davetiyesi ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde uyacak çeşitli seçeneklerle gelebilir. İster gümüş bordür ister rose gold konfeti, metalik dokunuşlar, klasik bir düğün davetiyesini göze çarpan bir cilaya sahip lüks temalı bir davete dönüştürmenin harika bir seçeneği olarak Nisa Davetiye’de bu modellere göz atabilirsiniz.

6. Modern Bir Dokunuş

Temiz ve şık bir düğün davetiyesi arıyorsanız, çağdaş ve modern bir tasarımla bezeli bir düğün davetiyesi seçimi yapabilirsiniz. Modern düğün davetiyeleri tipik olarak geometrik tasarımlara, cesur renklere ve daha belirgin yazı tiplerine bağlıdır.

Modern bir düğün davetiyesinin genel tasarımı birazcık minimalist bir davetiyeye benzeyecektir. Modern düğün davetiyesi tasarımları, klasik veya geleneksel bir düğün davetiyesinin aksine daha çağdaş bir his isteyen çiftler için harika bir seçenektir.

Düğün davetiyenizi dijital olarak paylaşmak için en güzel seçimlerden birisidir. Misafirlerinizi dijital düğün davetiyesi ile cezbederken şık bir görünüm sağlar ve misafirlerinizin özel gününüzü iple çekmelerini sağlayabilirsiniz.

7.  Çevreci Düğün Davetiyesi Seçin!

Düğün davetiyelerinizi göndermek istiyor, ancak bunu çevre dostu bir şekilde yapmak istiyorsunuz? Çevreci düğün davetiyesi, hem daha çok çevreye saygılı olmanızı sağlarken hem de dijital dünyanın tüm nimetlerinden kolayca yararlanmanızı sağlar.

Dijital davetiyeler yalnızca sürdürülebilir ve çevre dostu bir seçenek değil, aynı zamanda geleneksel basılı düğün davetiyelerinden daha ekonomiktir. Dijital davetiyeler söz konusu olduğunda, Nisa Davetiye, uygun bir fiyata herhangi bir temalı düğün için özelleştirilebilir ya da farklı tasarımlara sahip, zarif bir şekilde hazırlanmış çeşitli dijital davetiye seçenekleri sunar. Güzel davetiye tasarımı ve kolay erişilebilir bir dijital davetiye ile düğün davetiyesi fikirlerinin hayata geçmesini sağlıyoruz.

Düğün davetiyesi seçeneğinden nasıl tasarruf edeceğinizi merak ediyorsanız, dijital davetiyeler harika bir seçenektir. Genellikle düğün davetiyelerini özelleştirme ve tasarlama biraz pahalı olabilir. Ancak dijital davetiyeleri tercih ettiğinizde genellikle düğün davetiyesi sürecine bağlı olan tüm nakliye ve baskı maliyetlerini atlamış olursunuz. Kağıdı tamamen atlamak sadece para tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ağaçları da kurtarır!

Hangi Düğün Davetiyesi Modelini Seçmeliyim?

Çeşitli eğlenceli ve benzersiz seçeneklerle, belirli bir düğün davetiyesi fikrine karar vermek zor olabilir. Ama sadece birini seçmeniz gerektiğini kim söylüyor ki? Yukarıdaki düğün davetiyesi fikirlerinden kendi kişiselleştirilmiş düğün davetinizi oluşturmak için yaratıcı olun ve farklı temalardan fikirler alın. Nisa Davetiye farklı tasarım şablonlarına sahip binlerce model arasından en beğendiğiniz tasarımı seçmenize yardımcı olur.

Etiketler: düğün davetiyesi, düğün davetiye seçiminde 7 önemli fikir, düğün davetiye seçimi
Mart 01, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı