Düğün Davetiye Modelleri

Düğün Davetiye Modelleri

Düğün Davetiye Modelleri

Birçok farklı konsept için onlarca farklı modele sahip olan düğün davetiye modelleri son yıllarda etkinliklerin değişik ortamlarda farklı biçimlerde gerçekleştirilmeleri nedeniyle geniş bir ürün yelpazesi hâline gelmiştir. Son yıllarda kına etkinlikleri için de davetiyelerin kullanıldığı düşünüldüğünde bu konuda ciddi bir piyasanın oluştuğunu söylemek mümkündür.

Nisa Davetiye, son yıllarda özellikle evliliğe giden yolda yapılan birçok etkinliğin davetinde kullanılan çeşitli nişan, nikâh, kına ve düğün davetiyelerini müşterilerine özenli bir biçimde sunmaktadır.  Düğün hazırlık dönemlerinin en önemli unsurlarından birisi haline gelmiş olan düğün davetiyesi seçiminde birçok modelin bulunmasından dolayı kararsızlık yaşanması çok normal bir durumdur. Davetiye üzerine çalışan firmalara gidip teker teker davetiye incelemek zor bir eylem olacağı için gelişen teknoloji ve e pazarlamanın iyice yaygınlaşması neticesinde onlarca farklı modelde düğün, nikah, nişan ve kına davetiyesi tek bir sitede bulunabilmekte ve saniyeler içerisinde sipariş verilebilmektedir. Güvenli alışverişin adresi Nisa Davetiye, en mutlu gününüze giden yolda yapacağınız bütün etkinlikler için başvurmanız gereken bir numaralı adres olarak öne çıkmaktadır. Hızlı bir teslimat ağına sahip olan Nisa Davetiye onlarca farklı modelde davetiye çeşidi sayesinde müşterilerine memnun olacakları bir hizmet sunmaktadır. Birçok farklı renk ve tasarımda, her bütçeye ve her organizasyon konseptine uygun davetiyenin bulunabileceği Nisa Davetiye sitesi düğün hazırlığı yapanlar için sunduğu imkanlar sayesinde önemli bir işi zahmetsiz ve hızlı bir biçimde halletmenize olanak tanımaktadır. Düğün davetiyesi modelleri arasında seçim yaparken en önemli kavramlardan birisi okunaklı ve sade bir yazının bulunmasıdır. Davetiyenin bir çağrı amacı bulunduğu için bu amaç asla ve asla tasarımın karmaşasına kurban edilmemelidir. Nisa Davetiye’nin bütün davetiye modelleri bu çizgide ve bu tanıma uygun bir biçimde hazırlanmakta ve hizmetinize bu biçimde sunulmaktadır.

En Sevilen Davetiye Modelleri

Çeşitli etkinliklere çağrıda bulunmak adına üretilen birçok farklı davetiye modeli mevcut. Fakat piyasada özellikle tercih edilen, en çok satılan davetiyeler arasında yer alan bazı ürünler var. Örneğin son zamanlarda şeffaf arkaplanı olan davetiye modellerinin diğerlerine nazaran daha fazla tercih edildiğini ve bu davetiye modellerine diğerlerinden daha fazla yönelim olduğunu söylemek mümkündür. Şeffaf arkaplanlı davetiye modelleri genellikle üzerine altın veya gümüş baskılı haliyle tercih edilmektedir. Altın renkli tipografi seçeneklerinin yalnızca şeffaf arkaplanda değil başka renklerin arkaplanda olduğu modellerde de tutulduğunu söylemek mümkündür. Örneğin siyah arkaplanda altın ve gümüş renkli baskıların tercih edildiği davetiye modelleri de şıklıklarıyla nişan, nikâh, kına ve düğün davetleri için vazgeçilmezler arasındaki yerlerini almış olmaları ile bilinmektedirler. Bazı minimal davetiye modellerinde ise sevilen çiçek modelleri arkaplanda kullanılmaktadır. Arkaplanların genel tasarıma hakim olduğu düşünülecek olursa en sevilen çiçeğin arkaplanda bulunması güzel bir mesaj olarak algılanabilmektedir. Çiçeklerin arkaplanda veya tasarım üzerindeki motiflerde bulunması tasarımı daima çekici kılmaktadır. Son zamanlarda mermer desenli davetiye modellerinin tutulduğunu da söylemek son derece mümkündür.

Düğün Davetiyeleri ve Renk Seçimleri

Düğün davetiyesi seçimi yapılırken tercih edilen renklerin de son derece önemli olduğunu söylemek mümkündür. Kına geceleri için genellikle kırmızı renkler arkaplanda tercih edilirken kırmızı rengin aynı zamanda tutkuyu ve aşkı temsil etmesi nedeni ile çok dikkat çekici ve olumlu bir etkisi bulunmaktadır. Kan akışını hızlandırmaları ve iştah açmaları nedeni ile kırmızı renklerin davetlilerde olumlu ve çekici bir etki bırakacağı, bu renkteki davetiyelerin cazibesiyle dikkat çekeceği rahatlıkla söylenebilmektedir. Zira kırmızı renk, doğada en çabuk fark edilen renkler arasında en başta yer almaktadır.

Beyaz Düğün Davetiyelerinin Temiz ve Saf Duruşu

Bütün büyük tasarımcılar tasarımlarda beyaz renk kullanmanın olumlu bir hareket olduğunu söylemektedir. Bunun nedeni, beyaz rengin temizliği ve saflığı ifade ediyor oluşudur. Aynı zamanda iş dünyasında, gömlek seçimlerinde sıklıkla tercih edilen bu renk istikrarı ve devamlılığı da temsil ettiği için davetiye seçimi adına doğru bir renk seçimi olmaktadır. Minimalist tasarımlar inşa etmek için de çok başvurulan renklerden birisi olan beyaz konu davetiyeler olduğunda da popülaritesini rahatlıkla koruyabilmektedir.

Kır Düğünlerinde Yeşil Renk Davetiye Uyumu

Doğayı ve güveni temsil ediyor olan yeşil renginin tercih edilebileceği en iyi alan şüphesiz kır düğünleri, ya da doğal ortamlarda yapılacak olan diğer etkinlikler, yani kına, nişan ve nikâh gibi etkinlikler için hazırlanan davetiyeler olarak görülmektedir. Doğayı hatırlatan ve bu nedenle ferahlatıcı bir etkiye sahip olan yeşil rengi, yaratıcılığı körüklediği için birçok yerde kullanılırken güveni temsil ettiği için de genellikle banka logolarında yer almaktadır. Dolayısıyla yeşil rengin vereceği mesajların çok önemli olduğunu ve davetiyelerde bu rengin kullanılmasında büyük bir fayda olduğunu söylemek son derece mümkündür.

Siyah ve Gri Renklerin Hakim Olduğu Davetiyeler

Hırsı, gücü ve tutkuyu çağrıştıran siyah renk bulunduğu her yere asil bir ruh katarken aynı zamanda yine minimal tasarımlar meydana getirmek adına en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. Birçok yöre ve kültürde siyah rengi matemi temsil ediyor olsa da bu renk Japonya’da mutluluğun simgesi olarak görülmektedir. Ülkemizde de çok fazla yerde tercih ediliyor olan bu rengin asilliğinden doğan cazibesi düğün davetiyelerinize eşsiz bir hava katacaktır. Gri rengin ise genellikle diplomatik bir renk olduğu düşünülmektedir. Bu yönüyle önemli yöneticilerin ya da bürokratların davet edileceği düğünlerde bu rengin davetiye üzerinde kullanılması davetin ağırlığına dikkat çekecek ve davetlilere henüz düğüne katılmamışken dahi bir ciddiyet mesajı verecektir.

Düğün Davetiyelerinde Mavi ve Sarı Etkisi

Mavi renk şüphesiz herkeste rahatlatıcı bir etki yaratma özelliğine sahiptir. Koyu mavi renk tonları geceyi ve uzayı hatırlatırken açık mavi renk tonlarının denizi ve kumsalı hatırlatıcı özellikleri mevcuttur. Bu nedenlerden ötürü mavi renginin tonları rahatlatıcı bir ruhu yansıtmaktadır. Otoriteyi, verimliliği ve sonsuzluğu ifade eden mavi renginin tonları davetiyeleriniz için doğru renk yönelimlerinden birisi olmakla birlikte sonsuzluk ve ferahlık adına vermek istediğiniz mesajı iletebilecek bir niteliğe sahip olacaktır. Sarı renk söz konusu olduğunda ise geçicilik kavramı öne çıkıyor olsa da bu rengin aynı zamanda çekici bir özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür. Sarı renginin kırmızı ile birleşiminden oluşan turuncu ise evrensellik ve bütünsellik anlamları taşımaktadır. Dolayısıyla turuncu rengi davetiyelerinizde yer aldığı nispette davetinizin herkes için olduğu imajını vermiş olursunuz.

Ekonomik Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyeleri çok yüksek fiyatlar üzerinden satılıyor olmasa da daha basit kağıtlara normal baskılar yapılarak tasarlanan davetiyelerin daha makul fiyatlarla temin edilebildiğini söylemek mümkündür. Ancak bu davetiyeler yalnızca maddi anlamda değil zaman olarak da ekonomik bir tercih yapmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Basit baskıların yapıldığı ekonomik düğün, nikâh ve nişan davetiyeleri genellikle daha kısa sürelerde imal edilme süreçlerini tamamladıkları için düğün adına yapılan harcamaları minimalize etmek ya da kısa bir sürede davetiyeyi temin etmek isteyenler tarafından ekonomik düğün davetiyeleri de sık sık tercih edilen seçenekler arasındadır.

Acil Davetiye Baskısı konulu yazımız için tıklayınız.

Etiketler: düğün davetiye modelleri, ekonomik düğün davetiyeleri, kır düğün davetiyesi, kır düğünü davetiye modelleri, siyah düğün davetiyesi, gri düğün davetiyesi
Mart 26, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı